kw. 162013
 
Chiny - Hongkong - hongkońska arteria między wieżowcami widziana nocą - kwiecień 2013

Chwila odpoczynku w hotelu, zmieniła się w dłuższą chwilę odpoczynku. Rzadko mi się to zdarza, ale nie miałem ochoty nigdzie wychodzić z pokoju. Sauna, a potem zapatrzyłem się na zatokę i oczy same się zamknęły.
Wypoczęty i zrelaksowany mogę iść na miasto. Na początek hotel JW Marriott w Hongkongu z zewnątrz w nocy, czy nie wygląda piękne?

Chiny - Hongkong  - JW Marriott Hotel Hong Kong - nocne zdjęcie budynku - kwiecień 2013

Chiny – Hongkong – JW Marriott Hotel Hong Kong – nocne zdjęcie budynku – kwiecień 2013

 

Budynek jest położony u podnóża góry, w związku z tym przeciwne wyjścia położone są na różnych piętrach. Jedno z nich znajduje się nad centrum handlowym Pacific Place. Korzystając z niego dostajemy się do przejścia, gdzie chodzi się po półprzeźroczystych taflach, które tu są częścią deptaku i jednocześnie są świetlikami w suficie galerii handlowej.

Chiny - Hongkong  - tafle które są częścią deptaku i jednocześnie świetlikami galerii handlowej Pacific Place - kwiecień 2013

Chiny – Hongkong – tafle które są częścią deptaku i jednocześnie świetlikami galerii handlowej Pacific Place – kwiecień 2013

 

Widok z jednej z kładek nad ulicą w pobliżu hotelu. Dużo więcej zdjęć na dziś nie będzie, zapomniałem doładować porządnie telefon.

Chiny - Hongkong  - hongkońska arteria między wieżowcami widziana nocą - kwiecień 2013

Chiny – Hongkong – hongkońska arteria między wieżowcami widziana nocą – kwiecień 2013

 

Jedzenie. Wyłamałem się i dziś nie zjem czegoś lokalnego. Nie byłem w stanach już od prawie półtora roku i dobry stek chodził za mną już od długiego czasu. Jak zobaczyłem Out Back Steak House, to wszedłem od razu.

Chiny - Hongkong  - Out Back Steak House - pieczywo i masło - kwiecień 2013

Chiny – Hongkong – Out Back Steak House – pieczywo i masło – kwiecień 2013

 

Chiny - Hongkong  - Out Back Steak House - napoczęty stek (filet) i ziemniaczane puree - kwiecień 2013

Chiny – Hongkong – Out Back Steak House – napoczęty stek (filet) i ziemniaczane puree – kwiecień 2013

 

Co tu dużo mówić. Stek był pyszny, tak jak w stanach.

 

 Dodaj komentarz

Możesz używać następujących atrybutów i znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)