Jubileusz 60-lecia lotniska i 40-lecia Portu Lotniczego Zielona Góra Babimost – zakończenie

Czas odprawy już się nieuchronnie zbliża. Została jeszcze jedna atrakcja, tort okolicznościowy. Coś słodkiego przed odlotem. Dekoracji niestety nie udało się już zobaczyć.

Polska - Babimost - Port Lotniczy Zielona Góra - resztki tortu okolicznościowego - wrzesień 2017
Polska – Babimost – Port Lotniczy Zielona Góra – resztki tortu okolicznościowego – wrzesień 2017

 

Kontrola  bezpieczeństwa, jak na małych lotniskach. Jeden samolot dziennie, więc to jedyna możliwość do wykazania się. W hali odlotów spotykamy pasażera, który nie przyleciał z nami z Warszawy. Generał brygady Mirosław Hermaszewski, jest też okazja do pamiątkowego zdjęcia z jedynym polskim kosmonautą. Potem już do samolotu, ale nikomu nie śpieszy się. Większość to, jak nie wszyscy, to miłośnicy lotnictwa.

Polska - Babimost - Port Lotniczy Zielona Góra - Embraer 175 - SP-LIA - pasażerowie specjalnego lotu LO1984 wchodzący na pokład - wrzesień 2017
Polska – Babimost – Port Lotniczy Zielona Góra – Embraer 175 – SP-LIA – pasażerowie specjalnego lotu LO1984 wchodzący na pokład – wrzesień 2017

 

Samochód follow me pilotuje nas do progu pasa startowego.

Polska - Babimost - Port Lotniczy Zielona Góra - Embraer 175 - samochód follow me - wrzesień 2017
Polska – Babimost – Port Lotniczy Zielona Góra – Embraer 175 – samochód follow me – wrzesień 2017

 

Po starcie dość nietypowo. Zamiast kontynuować wznoszenie na wysokość przelotową powrót nad lotnisko i przelot nad nim już na dużo wyższej wysokości niż poprzednio, a następnie machnięcie skrzydłami na pożegnanie. Można pozazdrościć tym co byli na dole widoków.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *